GOW30 / leefkwaliteit / verkeersveiligheid

Haarlem kiest voor 30km/u

Haarlem heeft het tempo verlaagd. Geen losse maatregel, maar een duidelijke stap in de mobiliteitstransitie: minder ruimte voor de auto en meer voor openbaar vervoer, fietsers en voetgangers.

Begin oktober ging op één dag de snelheid op meerdere gebiedsontsluitingswegen van 50 naar 30 km/u. Wij ondersteunden de gemeente bij de voorbereiding en aanpak van GOW30.

Veilig & leefbaar

De keuze voor 30 km/u draait om veiligheid en leefbaarheid. Met de groei van de stad en meer woningen binnen de bebouwde kom neemt de druk op de openbare ruimte toe. Lagere snelheden maken de stad veiliger, aantrekkelijker en beter voorbereid op de toekomst. Ze zorgen voor meer ruimte om te verblijven en te vergroenen.

GOW30 is vooral een veiligheidsmaatregel. Meer fietsers en voetgangers op minder ruimte vraagt om lagere snelheden; een voorrangsweg met 30 km/u is aantoonbaar veiliger. Tegelijk was het belangrijk het openbaar vervoer betrouwbaar en vlot te houden. Daarom is samen met provincie, ov-partijen en hulpdiensten zorgvuldig gekeken waar 30 km/u logisch en haalbaar is.

Gefaseerd doorvoeren

De aanpak was slim en gefaseerd. Alle 50 km-wegen zijn doorgelicht en opgenomen in een helder netwerk van GOW30, GOW50 en ETW30. Wegen die met borden, markering en verkeerslichten konden worden aangepast, gingen in oktober direct over naar 30 km/u. Grotere herinrichtingen volgen later. Nu is het tijd om te meten en te leren. Eén ding is duidelijk: 30 km/u voelt steeds meer als het nieuwe normaal. En dat is goed nieuws voor Haarlem.

Benader Alex Roedoe als je meer wilt weten over dit onderwerp. En lees vooral het interview met Alex en Jacinta Peerlkamp-Steltenpool dat verscheen in Mobiliteitsplatform: Haarlem zet stap naar GOW30!

Gerelateerd

GOW30 / leefkwaliteit / verkeersveiligheid

OMI 2024: Samen op weg naar eerlijke mobiliteit

Na het enthousiasme en de inzichten van onze vorige OMI-editie (2022/2023), zijn we met hernieuwde energie aan de slag gegaan met een nieuwe ronde van ons eigen onderzoek: OMI – Onderzoek Mobiliteit voor en door Iedereen. En dat alles deelden we tijdens onze klantmiddagen in Den Bosch en Zwolle.