fiets / ITS

ITS en fiets, een interessante combinatie

Artikel verschenen in Verkeerskunde: Haal meer uit ITS en fiets.

Ronald Jorna en Robin Kleine begeleiden voor provincie Overijssel het Europese Interreg project ‘BITS‘ (Bicycles and Intelligent Transport Systems). Onderzocht wordt hoe technologische innovaties en slim gebruik van data het fietsen aantrekkelijker, efficiënter en veiliger kunnen maken. Samen schreven zij over dit onderwerp het artikel: Haal meer uit ITS en fiets, dat is verschenen in Verkeerskunde.

Ronald Jorna                  Robin Kleine
Ronald Jorna                            Robin Kleine

Gerelateerd

fiets / ITS

Papendrechtsebrug afgesloten; veerponten houden de regio in beweging

De tijdelijke afsluiting van de Papendrechtsebrug vormt een flinke uitdaging voor de bereikbaarheid van de regio. Daarom werkt Mobycon vanuit Zuid-Holland Bereikbaar aan twee tijdelijke veerverbindingen: de veerverbinding Papendrecht en de veerverbinding Rosmolenweg. Samen met andere mobiliteitsmaatregelen bieden we reizigers een betrouwbaar alternatief en helpen we files te voorkomen tijdens de afsluiting van de brug van 17 juli 2026 tot en met 21 april 2027.

fiets / ITS

Van eindcongres tot roundtable: drie dagen vol Smart Cycling en samenwerking

Foto: Koos Mavrakis

Van 23 t/m 26 maart waren Ronald Jorna, Veronique Rietman, Robin Kleine en Irene Janssens in Enschede voor een aantal bijeenkomsten ter afsluiting van het MegaBITS-project. Met als hoogtepunt het eindcongres ‘International Conference for Smart Cycling’ in het U Parkhotel.

fiets / ITS

CROW zet stap naar STOMP

Op 27 januari 2026 verscheen de CROW-publicatie ‘STOMP in de praktijk; Stappenplan voor de inrichting van wegen’. STOMP wordt door veel gemeenten in hun beleid onderschreven als uitgangspunt voor de inrichting, maar in de praktijk blijkt STOMP ontwerpen op straatniveau nog lastig. Gaat deze publicatie eindelijk de gewenste duw in de rug geven aan het daadwerkelijk volgens STOMP inrichten van de openbare ruimte?