logo

Syntus Plus zorgt voor optimaal ketenvervoer


[19-06-2006]

In de Regio Achterhoek is eind december 2005 het project Syntus Plus van start gegaan. Een project waarin trein, bus én Regiotaxi zoveel mogelijk worden geïntegreerd. Het is daarmee een logische vervolgstap op de eerdere integratieslag van trein en bus in het gebied.

De vervoerders Syntus (concessiehouder van het trein- en busvervoer) en RVC (uitvoerder van het Regiotaxi vervoer in de Achterhoek) werken intensief samen om de integratie optimaal in te vullen. Reizigers maken in Syntus Plus ketenverplaatsingen, waarbij het callcenter van RVC de volledige reis plant. De tarieven zijn geïntegreerd op basis van het NVB en qua huisstijl sluit al het vervoer aan op de huisstijl van het openbaar vervoer in de Achterhoek. Met KAR/DRIS zal in de nabije toekomst de actuele uitvoering van bus, trein en taxi op elkaar worden afgestemd, om zo kort mogelijke overstaptijden mogelijk te maken. Ook wanneer ergens in de keten een verstoring is opgetreden.

Syntus Plus is gestart als pilot in een tweetal gemeenten (Berkelland en Oost-Gelre). Het is de bedoeling dat vanaf de zomer 2006 de hele Regio Achterhoek wordt uitgerold. De provincie Gelderland en SenterNovem ondersteunen het project financieel. Mobycon levert de projectleiding en de financiële en vervoerkundige ondersteuning.

Winnaar Initiatiefnemers-Award 2005
Tijdens een symposium van het Ministerie van
Verkeer & Waterstaat in mei 2006 heeft het OV-project Syntus Plus de
Initiatiefnemers-Award 2005 gewonnen. Uit acht genomineerde innovatieve
projecten uit het hele land kozen gebruikers van het openbaar vervoer
Syntus Plus als meest veelbelovend initiatief. Tijdens de uitreiking van
de Award roemde de heer B.J. Pluijmers, Penningmeester van de Chronisch
Zieken en Gehandicaptenraad, de laagdrempeligheid van het nieuwe
OV-systeem in de Achterhoek waarin trein, bus én taxi zijn geïntegreerd.

Studiereis: inspirerende aanpak voor een bruisende stad DYPA MODEL
- - - -