[14-09-2005]

SenterNovem stelt ook dit jaar subsidie beschikbaar voor (her)inrichtingsprojecten waarbij integrale ontwerpmethoden worden toegepast. Het kan gaan om ontwerpstudies (subsidie ten hoogste 50% van de projectkosten met een maximum van 24.950) of daadwerkelijke realisatie (subsidie maximaal 30% van de projectkosten). Ons bureau kan voor gemeenten, regio's en provincies bekijken wat de subsidiemogelijkheden zijn en een eventuele subsidieaanvraag begeleiden.
De (her)inrichtingsprojecten moeten gericht zijn op beperking van de CO2 emissies door verkeer en vervoer. Bruikbare ontwerpinstrumenten voor de studies zijn VervoersPrestatie op Locatie (VPL), VervoersPrestatie Regionaal (VPR) en Langzaam Rijden Gaat Sneller (Largas). Deze instrumenten koppelen CO2-reductie aan verbetering van de bereikbaarheid, veiligheid en leefbaarheid.
Vervoersprestatie op Locatie (VPL)
VPL is een ontwerpmethodiek die kan worden toegepast op nieuwe en bestaande woon- en werkgebieden. De methodiek ('ontwerpen vanaf de voordeur') gaat uit van het zodanig inrichten van gebieden dat het gebruik van de gewenste vervoerwijzen wordt gestimuleerd.
Langzaam Rijden gaat sneller (Largas)
Largas is een ontwerpmethodiek die kan worden toegepast op nieuwe en bestaande drukke verkeersassen in bebouwd gebied. Negatieve effecten van autoverkeer, zoals onveiligheid en dichtslibben tijdens de spits, worden beperkt door auto's langzamer en met een gelijkmatiger snelheid te laten rijden ('minder verkeerslichten').
VervoersPrestatie Regionaal (VPR)
VPR is een ontwerpmethodiek die wordt toegepast op locatiekeuze voor ruimtelijke ontwikkelingen in relatie tot onder andere de beschikbare infrastructuur. Door een juiste locatiekeuze wordt een goede bereikbaarheid en duurzame mobiliteit gewaarborgd.
Ervaringen met VPL en Largas
Wij zijn betrokken geweest bij een groot aantal VPL- en Largas-projecten. De projecten geven over het algemeen praktische oplossingen voor knelpunten door op en andere en integrale wijze naar de situatie te kijken. Ontwikkelt u binnenkort plannen voor een nieuwbouwwijk of drukke verkeersas, dan kunt u gebruik maken van de ontwerpmethodieken en de subsidieregeling.
Voor meer informatie over de ontwerpmethodieken of de subsidieregeling kunt u contact opnemen met Alex Roedoe: 015 - 214 78 99 of a.roedoe@mobycon.nl.
Zie voor meer informatie: http:www.senternovem.nl/roenv