[27-04-2006]
Uit een onderzoek van de SWOV blijkt dat de vergrijzing een negatief effect heeft op de verkeersveiligheid. Risico’s nemen toe naarmate de leeftijd stijgt. Zo vallen er bijvoorbeeld circa drie verkeersslachtoffers met een rollator en jaarlijks belanden er 1200 ouderen met verwondingen in het ziekenhuis.
De Nederlandse bevolkingsopbouw van dit moment kenmerkt zich door twee grote sprongen in het verloop naar leeftijdsklasse:
1. een sprong omlaag van ongeveer 300.000 personen tussen de leeftijdsgroep 30-34 jaar en 25-29 jaar, het zogenaamde pileffect.
2. een sprong omhoog van circa 200.000 personen tussen leeftijdsgroep 55-59 jaar en 50-54 jaar, de naoorlogse geboortegolf.
(Bron: SWOV-rapport R-2003-15)
Mogelijke oplossingsrichtingen
Mobycon heeft het onderwerp met een poster op het NVVC 2006 onder de aandacht gebracht. Mogelijke oplossingsrichtingen die op deze poster zijn gepresenteerd zijn:
Verbeteren toegankelijkheid
• Openbare ruimte toegankelijk inrichten (infrastructuur)
• Ouderen leren omgaan met hulpmiddelen in het verkeer (gedrag)
Ontwikkelingen ‘brede’ zorgcentra
• welzijnsactiviteiten en dienstverlening worden steeds meer gebundeld
• ouderen gaan zich steeds meer verplaatsen
• een verkeersveilige inrichting creëren rond deze zorgcentra.
Mobycon staat tenslotte voor een intensieve samenwerking tussen verschillende publieke en private partijen bij de aanpak van problemen. Samenwerking tussen overheden, maatschappelijke organisaties, gezondheidszorgcentra en productontwikkelaars van bijvoorbeeld hulpmiddelen zijn essentieel om ouderen veilig op weg te laten gaan.