logo

Met Incident Management ben je nooit klaar�


[19-01-2009]
Interview met de heer Schaeffer, voormalig projectleider van het IM-project bij dS+V.

incident management
Incident Management wordt al vanaf midden jaren ’90 toegepast op het hoofdwegennet. Stadsregio Rotterdam heeft het initiatief genomen om een pilot in Rotterdam te starten. Mobycon heeft de pilot begeleid.
“Er zijn studies geweest naar verschillende bundels op het onderliggende wegennet in Rotterdam waardoor invoering van IM een goede oplossing zou zijn,” licht de heer Schaeffer, projectleider van het IM-project bij DS+v, de keuze voor de IM-pilot toe.

Doorstroomfunctie
“Het doel van IM is een goede doorstroming te creëren bij een incident waarbij veiligheid voorop staat,” legt de heer Schaeffer uit. “Als er een ongeluk gebeurt, wordt er melding gemaakt bij de meldkamer van de politie. Zij zorgen voor verdere afhandeling en beslissen welke partijen er ingeschakeld moeten worden. Alle partijen zijn goed op elkaar ingespeeld en gebleken is dat zowel de politie als de brandweer erg enthousiast is over de invoering ervan,” vertelt hij.

Monitoring
“Dankzij het goed uitvoeren van IM ontstaan geen onnodige files waardoor mensen geen andere wegen gaan zoeken. Of het al helemaal goed gaat moet blijken uit een monitor van het IM-proces. De monitoring van het proces loopt van september 2008 tot en met januari 2009. Dit is de tweede monitor en zal dus makkelijker gaan dan vorig jaar, omdat we de gegevens nu beter beschikbaar hebben. Bovendien hebben we nu de milieu-incidenten beter in kaart,” reageert de heer Schaeffer vol vertrouwen.
Hij voegt eraan toe: “Nieuw dit jaar is dat het havenbedrijf eveneens IM heeft ingevoerd. Er zijn namelijk vijf incidenten binnengekomen waarbij vrachtwagens waren betrokken. Het aantal incidenten met personenauto’s verschilt per dag, de ene keer meer dan de andere keer. Een voordeel is dat er geen kosten aan deze incidenten zitten. Een enkele keer rijdt het IM-team voor niks uit. Tot op heden zijn er echter niet veel loze ritten geweest.
Naast IM kunnen ook aanvullende taken worden ingezet. Denk bijvoorbeeld aan IM+. Hierbij worden weginspecteurs ingezet van Rijkswaterstaat. Of uitwijkroutes/coördinatieroutes bij langdurig oponthoud.”

Positieve samenwerking en IM-regeling worden in 2009 vervolgd
De heer Schaeffer is enthousiast over de samenwerking met Mobycon én de IM-regeling: “De samenwerking verliep goed. De adviseurs van Mobycon waren erg gemotiveerd. Ik zie nu in dat de opdracht die wij hebben gegeven erg moeilijk is geweest, sommige zaken konden we eigenlijk helemaal niet uitbesteden. We willen volgend jaar graag doorgaan met de IM-regeling, het kost weinig en levert maatschappelijk veel op. We zijn beslist op de goede weg, hoewel er nog veel moet gebeuren. Ik ben tevreden, maar klaar met dit project ben je nooit,” besluit hij het interview.

Senior adviseur Alex Roedoe (telefoon 015 – 214 78 99) vertelt u graag meer over dit en andere IM-projecten.

- - - -